Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ciekawe kierunki na polibudzie
#1
hej; matura za pasem już prawie, studniówek czar przeminął, trzeba poważnie zastanowić się nad studiami :Duży uśmiech generalnie jestem zdecydowany na politechnikę, ale jeszcze do końca nie wiem, jaki kierunek konkretnie; lubię budownictwo i wydaje mi się, że w tym jest przyszłość, ale robotyka i automatyka też są ciekawe, matematyka jako taka również; może są tu jacyś absolstwnci politechniki? może kierunki, które brzmią świetnie wcale się takie w praktyce nie okazują? będę wdzięczny za wszystkie opinie i pomoc ;D
"Przypadek to miano którym określamy zasługi innych"
Odpowiedz
#2
Cześć! Ciekawie budujesz zdania, ani jednej kropki ;P Widać, że nie humanista Duży uśmiech W każdym razie trudno tak podpowiedzieć, bo nie wiem, co naprawdę lubisz i co może ci przypasować. Jeśli lubisz liczyć, to może faktycznie ta matematyka, jak wolisz konstrukcje, to budownictwo ogólne i potem wybierasz specjalizację, np. mosty albo budownictwo drogowe. Są też ciekawe studia inżynieria produkcji albo mechatronika, ale to wydaje mi się, że powinieneś najpierw zrobić tak zwany "risercz" i sprawdzić, jak ludzie po tych kierunkach stoją z pracą :Uśmiech  Tyle rad ode mnie.
"Lepszy słomiany żywot niźli jedwabna śmierć"
Odpowiedz
#3
szczerze - nie wiem, co może być ciekawego w inżynierii produkcji ;P Mechatronika, robotyka albo chociaż automatyka to już zupełnie inna sprawa Duży uśmiech ja jestem po dwóch pierwszych kierunkach i nie mogę się opędzić od ofert pracy ;P nie no serio, można przebierać, ale nie wiem czy zawsze tak jest czy tylko mnie się tak trafiło, bo mam dwa dyplomy i kilka dodatkoych kursów?
"Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym"
Odpowiedz
#4
sorry, ja nigdy nie byłem mocny z polskiego Duży uśmiech dzięki za wasze posty, już wiem ciut więcej; zazdroszczę tego mnóstwa ofert pracy, mam dwóch kolegów po politechnice (budownictwo i automatyka włąśńie), ale mamją problem z pracą; a do dyskusji o studiach się niespecjalnie nadają, bo są bardzo niezadowoleni że wybrali akurat takie kierunki ;/ dziwią się, ze chcę iść ich śladem
"Przypadek to miano którym określamy zasługi innych"
Odpowiedz
#5
Z tą pracą to jest różnie, zależy, czy szukamy jej w wielkim mieście czy w swojej wiosce Duży uśmiech Wiadomo zarobki też będą inne. Wydaje mi się jednak,że po tak specjalistycznych studiach opłaca się bardziej szukać zatrudnienia w wielkich przedsiębiorstwach w dużych miastach.
"Ilu pracuje w watykanie chyba połowa zatrudnionych"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości